Sure-Trac 8.5 x 20 – #115468
Mississippi Truck & Trailer Repair Rock Island, IL
RENTAL
Call for pricing
Quick Specs
| Location: | Rock Island, IL |
| Stock Number: | 115468 |
| Trailer Type: | RENTAL |
| Length x Width: | 20' 240" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7,000 |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7,000 |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Frame Type: | Steel |
| Ramp: | Ramp Door |
Additional Information
| Stock Number: | 115468 |
| Make: | Sure-Trac |
| Model: | ENCLOSED CAR HAULER |